ERZ-E14A561
Product Categories
Kailiyuan Electronic Technology (shenzhen) Co., Ltd.
Contact Now
ERZ-E14A561
  • 1
Diameter : 16.5 mm
Voltage Rating AC : 350 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 10 kA
Surge Energy Rating : 382 J
Packaging : Bulk
Clamping Voltage : 930 V
Series : E14
Varistor Voltage : 560 VDC
Voltage Rating DC : 450 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 700 pF
Manufacturer : Panasonics
Description : Varistors 14mm D type 560volts 10KA 382J 700pF