ERZ-E08B561CS
Product Categories
Kailiyuan Electronic Technology (shenzhen) Co., Ltd.
Contact Now
ERZ-E08B561CS
  • 1
Diameter : 10.5 mm
Voltage Rating AC : 350 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 3.5 kA
Surge Energy Rating : 92 J
Packaging : Bulk
Clamping Voltage : 930 V
Series : ERZ-E
Varistor Voltage : 560 VDC
Voltage Rating DC : 450 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 150 pF
Product : MOV
Manufacturer : Panasonics
Description : Varistors ERZ-E 8mm 560V Bulk ZNR Surge Absorber