ERZ-E10A241
Product Categories
Kailiyuan Electronic Technology (shenzhen) Co., Ltd.
Contact Now
ERZ-E10A241
  • 1
Voltage Rating AC : 150 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 4.5 kA
Surge Energy Rating : 56 J
Termination Style : Through Hole
Packaging : Bulk
Clamping Voltage : 395 V
Series : ERZ-E10
Varistor Voltage : 240 VDC
Voltage Rating DC : 200 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 570 pF
Manufacturer : Panasonics
Description : Varistors 240volts 4500A 10mm Straight Leads